Jesteś na:

Kwas chlebowy lepszy na upalne dni od napojów gazowanych

16 18 20

Latem chcemy szybko i skutecznie gasić pragnienie, które doskwiera nam większą część dnia. Często sięgamy po napoje gazowane. Lepszym wyborem zarówno dla zdrowia, jak i orzeźwienia jest kwas chlebowy.

Kwas chlebowy orzeźwia najlepiej

W upalne dni sięganie po gazowane napoje nie jest dobrym pomysłem. Orzeźwienie trwa jedynie w trakcie picia schłodzonych napojów gazowanych. Zaraz po skończeniu znów odczuwamy pragnienie. Spowodowane jest to głównie składem napojów gazowanych, który obfituje w cukier. Warto się przyjrzeć choćby popularnej coca-coli. Każda jej odmiana zawiera cukier, bądź zamiennik w postaci słodziku.

O wiele zdrowszą i efektywniejszą propozycją jest kwas chlebowy. Jest to orzeźwiający napój produkowany w trakcie fermentacji chleba razowego lub żytniego z dodatkiem cukru lub owoców. Pomimo obecności cukru w czasie fermentacji, kwas chlebowy pozostawia uczucie orzeźwienia na o wiele dłużej niż napoje gazowane.

Jeśli nie przeszkadza Wam specyficzny smak kwasu chlebowego, jego picie wpłynie pozytywnie także na zdrowie. W składzie kwasu chlebowego odnajdziemy witaminy z grupy B, witaminę C i E, ponadto obfituje w wiele składników mineralnych. Który z napojów gazowanych może poszczycić się takim składem?

Kup dietę już teraz !
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !
Oceń
Kwas chlebowy lepszy na upalne dni od napojów gazowanych - 8.2/10. Oddano 5 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?