Jesteś na:

Kolejna cenna właściwość oleju kokosowego – skuteczny lek na candida albicans

16 18 20

O właściwościach oleju kokosowego mówi się ostatnio bardzo dużo. Jako jeden z niewielu posiada wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które nie utleniają się w wysokiej temperaturze. Dzięki temu to idealny olej do smażenia, ale nie tylko. Świetnie działa także na skórę, włosy, a także przyda się osobom na dietach redukcyjnych. Jak pokazały najnowsze badania olej kokosowy skutecznie przeciwdziała namnażaniu się bakterii candida albicans.

Wyobraź sobie jak będziesz wyglądać,
gdy pozbędziesz się wszystkich swoich ograniczeń!

Olej kokosowy w walce z drożdżakami

Candida albicans, czyli bielnik biały, jest grzybem, który współtworzy naszą florę jelitową. Jego obecność nie przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego. Sytuacja zmienia się, gdy następuje wzrost jego populacji, który może wywołać infekcje o charakterze alergicznym.

Czynnikami, które powodują wzrost drożdżaków jest niewłaściwa dieta bogata w produkty wysokoprzetworzone, alkohol, a także zwiększenie stosowania leków i antybiotyków. Według badań opublikowanych w American Society for Microbiology’s Journal wynika, że olej kokosowy może być skutecznym lekiem w walce z niekontrolowanym wzrostem candida albicans.

Naukowcy z Tufts Universit przeprowadzili badania na szczurach. Grupa badawcza karmiona pokarmem wzbogaconym o olej kokosowy wykazywała statystycznie rzadziej niebezpieczny dla zdrowia wzrost populacji drożdżaków.

To kolejna właściwość oleju kokosowego, która powinna przekonać Was do jego stosowania. Jeden słoiczek możecie wykorzystać z powodzeniem zarówno w kuchni, jak i w łazience. Z pewnością będzie to udana inwestycja.

Kup olej kokosowy z rabatem 3% już teraz !
(wpisz bonavita w polu „kod specjalny” w koszyku)

Oceń
Kolejna cenna właściwość oleju kokosowego – skuteczny lek na candida albicans - 6.0/10. Oddano 21 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?