Jesteś na:
trening

Dzień Otwarty Taniec na szarfach dzieci 8-12 lat

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
23 lutego 2016
16:15
Czas zakończenia:
Gdzie:
Zespół Szkół nr 122
Olbrachta 48/56
Warszawa, mazowieckie, Polska
Strona www:
https://www.facebook.com/events/1100901203285666/
Organizatorzy:
Aerial Dance Studio E-mail: [email protected]
Zapisy:
brak, bez rezerwacji
Linki do albumów w sieci:
Galeria zdjęć

Za granicą szał na taniec w powietrzu dla dzieci już się rozpoczął. To edukacyjna zabawa przy użyciu szarf, hamaków, trapezu czy koła która podniesie sprawność fizyczną Twojego dziecka jednocześnie rozwijając je artystycznie i dając mu przy tym mnóstwo frajdy. Twoje dziecko nie musi mieć żadnego przygotowania gimnastycznego, wszystko będzie wypracowane od podstaw podczas zajęć. Nie martw się też o bezpieczeństwo – zajęcia odbywają się w małych grupach i z użyciem materacy aby twoje dziecko robiło jak najszybszy postęp bez żadnego ryzyka. Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 8 - 12 lat. Także Ciebie, rodzica, jeśli chcesz przyjrzeć się zajęciom.

 

Jak się ubrać?

Na zajęcia zalecany jest ubiór przylegający do ciała i zakrywający pachy, pas i łydki (np. legginsy, body). Szerokie nogawki są utrudnieniem! Na zajęciach z tańca na szarfach polecamy ćwiczyć na boso, natomiast na zajęcia z koła czy trapezu na przykład w baletkach. Niektórzy uczestnicy biorą na te zajęcia także getry.

 

Kto prowadzi?

Magdalena Sztencel z Aerial Dance Studio.

Zanim pokochała taniec w powietrzu, Magdalena przez ponad 10 lat tańczyła na ziemi i fascynowała się różnymi stylami tańca (stepowanie, hip-hop, taniec nowoczesny i współczesny, contact improvisation). 

Po tym jak w zespole tanecznym Gravity po raz pierwszy spotkała się z tańcem na trapezie, postanowiła w pełni poświęcić się aerial dance – był rok 2008.

Następnie swoje umiejętności rozwijała na warsztatach prowadzonych w ramach m.i.n. European Juggling Convention (Karlsruhe), Acrobatic-Festival (Berlin) czy Środkowo- Europejskich Spotkań Teatralno Cyrkowych we Wrocławiu. 

Nie minęło wiele czasu, a Magdalena sama zaczęła prowadzić warsztaty na takich wydarzeniach jak Ogólnopolski Festiwal Ognia czy European Juggling Convention (Monachium 2011, Lublin 2012). Na stale współpracuje z Teatrem Gravity i mocno angażuje się w Polską scenę tańca w powietrzu i kuglarstwa.

W 2011 roku doszła do półfinału programu Mam Talent i zyskała uznanie publiczności, prezentując przepiękną formę tańca w powietrzu - taniec na trapezie. 

W 2014 roku wygrała ogólnopolski konkurs etiud nowocyrkowych Cyrkulacje.

W 2009 roku założyła pierwszą w Polsce szkołę tańca w powietrzu, Aerial Dance Studio, gdzie prowadzi zajęcia na wielu rekwizytach i poziomach zaawansowania, dla osób w każdym wieku.

 

Zapisy: [email protected]

Ilość miejsc ograniczona!

Redaktorzy:
Dodano: 3 lutego 2016
Data aktualizacji: 18 lutego 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.