Jesteś na:
inne wydarzenie

Śmiech to uniwersalny język miłości - spotkanie z Piotrem Bielskim i Ewą Foley

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
30 marca 2016
18:00
Czas zakończenia:
20:00
Gdzie:
Dzielna 10
Warszawa, mazowieckie, Polska
Strona www:
https://www.facebook.com/events/649222061882730
Organizatorzy:
Jogin Śmiechu Tel.: 607 473 322 E-mail: [email protected] www: http://joginsmiechu.pl/
Zapisy:
brak, bez rezerwacji
Linki do albumów w sieci:
Galeria zdjęć facebook

Od ponad 20 lat propaguję w Polsce sztukę pozytywnego życia, sztukę świadomej radości i zdrowego dystansu do siebie. Wierzę, że w każdym wieku, w każdym momencie można zacząć od nowa, można zakochać się w swoim życiu i żyć pełnią życia. Myśle, że jeszcze trochę nam w Polsce brakuje do osiągnęcia słonecznego poziomu pogody ducha mieszkańcow Australii. Dlatego bardzo polecam jogę śmiechu (laughter yoga) jako znaną mi od lat świetną metodę uruchamiania radości. Szczerze wspieram Piotra w jego misji uczynienia Polski najbardziej roześmianym państwem świata. Bo naprawdę warto marzyć na dużą skalę i - jak Piotr - krok po kroku zmieniać świat zaczynając od siebie. Podziwiam jego entuzjazm i oddanie tej idei! So be it! Niech się dzieje!

 

Ewa Foley, promotorka pozytywnego życia, mówca motywacyjny, autorka popularnych książek-poradników - tzw. trylogii życia: Zakochaj się w życiu, Powiedz życiu tak – poradnik dobrostanu oraz Bądź aniołem swojego życia. www.ewafoley.pl

 

Czy poprzez odpowiednią gimanstykę ciała możemy kształtować pozytywne myślenie? A może lepiej na odwrót? A może da się za zmianę zabrać się równocześnie od obu stron? Czy optymizm można zbudować w sobie Czym jest inteligencja duchowa i czy joga śmiechu może sprzyjać jej budowaniu? Czy śmiech może stać się naszym wspólnym językiem pokoju i akceptacji, a także intymnym językiem miłości do siebie? A co robić gdy świat testuje siłę naszego ducha? 

 

Dołącz do inspirującej rozmowy Ewy z Piotrem na te i inne interesujące Cię tematy! 

Zapraszamy Was na otwarte spotkanie z okazji premiery książki Piotra Bielskiego Joga śmiechu. Droga do radości

Na spotkaniu będzie można nabyć książki w specjalnej cenie.

 

Informacja o książce:

Z przyjemnością oddaję Ci do rąk pierwszą książkę wydaną w Polsce o jodze śmiechu. Joga śmiechu to zarówno bardzo skuteczna metoda redukcji stresu, jak i ścieżka rozwoju osobistego. Mój cel jest taki, by książkę czytało Ci się tak dobrze jak świetnie napisaną autobiografię, a jednocześnie, by znacząco nie ustępowała poradnikom pod kątem zawartości merytorycznej. Książka ma 3 części oddające w pełni jej złożoność. Pierwsza część to żywa historia jogi śmiechu. Opowieść o tym, jak za sprawą Opatrzności i moich działań metoda uruchamiania radości, zapoczątkowana przez doktora medycyny w Bombaju, trafia do Polski. O tym, jak szukam pierwszych chętnych do śmiechu w pozornie mało wesołym kraju. Opowiedziane żywym językiem historie z pierwszej linii frontu – wprowadzania jogi śmiechu w 16 województwach, dużych korporacjach, ośrodkach zdrowia, a nawet zajęć na oddziale szpitalnym psychiatrii i w więzieniu. Poznacie też tę samą historię językiem naukowych faktów, które jednoznacznie wskazują, że śmiech to zbyt poważna sprawa, by zostawić ją przypadkowi.

W drugiej części poznacie świadectwa 14 z grona 300 pierwszych przeszkolonych przeze mnie instruktorów jogi śmiechu, którzy opowiedzą o tym, jak wprowadzali jogę śmiechu w tak różnych miejscach jak szkoły, szpitale czy krakowskie biuro Google. Jest to historia tworzenia nowej branży. Z nami jest jak z Nordic Walking, 15 lat temu jeszcze uszło, by śmiać się z chodzących z kijkami bez nart po osiedlu; dziś już nie. Tak samo dziś szydzenie z jogi śmiechu świadczy o niezrozumieniu współczesnych trendów.

Trzecia część to moje eseje pokazujące kilka perspektyw dla jogi śmiechu i know-how radości zarówno w aspekcie indywidualnym nauki pogody ducha i pogłębienia wewnętrznego spokoju, jak i uczestnictwo w globalnych trendach rozwojowych świata. Odwołując się do mojej intuicji socjologa kreuję śmiało przyszłościowy trend: w świecie, gdzie stres jest sprawcą 2/3 chorób i wielomiliardowych start dla gospodarki, umiejętność śmiania się pomimo wyzwań i świadomie budowany optymizm już są najbardziej poszukiwanymi kompetencjami.

Do tego solidna porcja ćwiczeń, które mogą pomóc Ci uruchomić radość już teraz. Zapraszam. Piotr Bielski. 

 

Piotr Bielski jest pionierem jogi śmiechu w Polsce i prezesem Fundacji Jogini Śmiechu. Stawia sobie za cel by Ziemia stała się najbardziej roześmianą planetą w kosmosie, a Polska najbardziej roześmianym państwem świata. Z wykształcenia socjolog, z wcześniejszego zawodu dziennikarz, stały współpracownik Joga Magazynu oraz polityka.pl, autor książki Joga śmiechu. Droga do radości oraz wielu tekstów poświęconych tej metodzie, którą twórczo rozwija. 

Redaktorzy:
Dodano: 18 lutego 2016
Data aktualizacji: 18 lutego 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.

Wydarzenia - Warszawa

27.05.2017, Ursus, Warszawa, Poland inne wydarzenie
27.05.2017, Warszawa szkolenie
10.06.2017, Rajszew szkolenie
11.06.2017, Warszawa szkolenie
18.06.2017, Warszawa szkolenie
01.07.2017, Warszawa, Włochy szkolenie
22.07.2017, Warszawa szkolenie
12.08.2017, Włochy, Warszawa inne wydarzenie