Jesteś na:
inne wydarzenie

Śmiech to uniwersalny język miłości - spotkanie z Piotrem Bielskim i Ewą Foley

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
30 marca 2016
18:00
Czas zakończenia:
20:00
Gdzie:
Dzielna 10
Warszawa, mazowieckie, Polska
Strona www:
https://www.facebook.com/events/649222061882730
Organizatorzy:
Jogin Śmiechu Tel.: 607 473 322 E-mail: [email protected] www: http://joginsmiechu.pl/
Zapisy:
brak, bez rezerwacji
Linki do albumów w sieci:
Galeria zdjęć facebook

Od ponad 20 lat propaguję w Polsce sztukę pozytywnego życia, sztukę świadomej radości i zdrowego dystansu do siebie. Wierzę, że w każdym wieku, w każdym momencie można zacząć od nowa, można zakochać się w swoim życiu i żyć pełnią życia. Myśle, że jeszcze trochę nam w Polsce brakuje do osiągnęcia słonecznego poziomu pogody ducha mieszkańcow Australii. Dlatego bardzo polecam jogę śmiechu (laughter yoga) jako znaną mi od lat świetną metodę uruchamiania radości. Szczerze wspieram Piotra w jego misji uczynienia Polski najbardziej roześmianym państwem świata. Bo naprawdę warto marzyć na dużą skalę i - jak Piotr - krok po kroku zmieniać świat zaczynając od siebie. Podziwiam jego entuzjazm i oddanie tej idei! So be it! Niech się dzieje!

 

Ewa Foley, promotorka pozytywnego życia, mówca motywacyjny, autorka popularnych książek-poradników - tzw. trylogii życia: Zakochaj się w życiu, Powiedz życiu tak – poradnik dobrostanu oraz Bądź aniołem swojego życia. www.ewafoley.pl

 

Czy poprzez odpowiednią gimanstykę ciała możemy kształtować pozytywne myślenie? A może lepiej na odwrót? A może da się za zmianę zabrać się równocześnie od obu stron? Czy optymizm można zbudować w sobie Czym jest inteligencja duchowa i czy joga śmiechu może sprzyjać jej budowaniu? Czy śmiech może stać się naszym wspólnym językiem pokoju i akceptacji, a także intymnym językiem miłości do siebie? A co robić gdy świat testuje siłę naszego ducha? 

 

Dołącz do inspirującej rozmowy Ewy z Piotrem na te i inne interesujące Cię tematy! 

Zapraszamy Was na otwarte spotkanie z okazji premiery książki Piotra Bielskiego Joga śmiechu. Droga do radości

Na spotkaniu będzie można nabyć książki w specjalnej cenie.

 

Informacja o książce:

Z przyjemnością oddaję Ci do rąk pierwszą książkę wydaną w Polsce o jodze śmiechu. Joga śmiechu to zarówno bardzo skuteczna metoda redukcji stresu, jak i ścieżka rozwoju osobistego. Mój cel jest taki, by książkę czytało Ci się tak dobrze jak świetnie napisaną autobiografię, a jednocześnie, by znacząco nie ustępowała poradnikom pod kątem zawartości merytorycznej. Książka ma 3 części oddające w pełni jej złożoność. Pierwsza część to żywa historia jogi śmiechu. Opowieść o tym, jak za sprawą Opatrzności i moich działań metoda uruchamiania radości, zapoczątkowana przez doktora medycyny w Bombaju, trafia do Polski. O tym, jak szukam pierwszych chętnych do śmiechu w pozornie mało wesołym kraju. Opowiedziane żywym językiem historie z pierwszej linii frontu – wprowadzania jogi śmiechu w 16 województwach, dużych korporacjach, ośrodkach zdrowia, a nawet zajęć na oddziale szpitalnym psychiatrii i w więzieniu. Poznacie też tę samą historię językiem naukowych faktów, które jednoznacznie wskazują, że śmiech to zbyt poważna sprawa, by zostawić ją przypadkowi.

W drugiej części poznacie świadectwa 14 z grona 300 pierwszych przeszkolonych przeze mnie instruktorów jogi śmiechu, którzy opowiedzą o tym, jak wprowadzali jogę śmiechu w tak różnych miejscach jak szkoły, szpitale czy krakowskie biuro Google. Jest to historia tworzenia nowej branży. Z nami jest jak z Nordic Walking, 15 lat temu jeszcze uszło, by śmiać się z chodzących z kijkami bez nart po osiedlu; dziś już nie. Tak samo dziś szydzenie z jogi śmiechu świadczy o niezrozumieniu współczesnych trendów.

Trzecia część to moje eseje pokazujące kilka perspektyw dla jogi śmiechu i know-how radości zarówno w aspekcie indywidualnym nauki pogody ducha i pogłębienia wewnętrznego spokoju, jak i uczestnictwo w globalnych trendach rozwojowych świata. Odwołując się do mojej intuicji socjologa kreuję śmiało przyszłościowy trend: w świecie, gdzie stres jest sprawcą 2/3 chorób i wielomiliardowych start dla gospodarki, umiejętność śmiania się pomimo wyzwań i świadomie budowany optymizm już są najbardziej poszukiwanymi kompetencjami.

Do tego solidna porcja ćwiczeń, które mogą pomóc Ci uruchomić radość już teraz. Zapraszam. Piotr Bielski. 

 

Piotr Bielski jest pionierem jogi śmiechu w Polsce i prezesem Fundacji Jogini Śmiechu. Stawia sobie za cel by Ziemia stała się najbardziej roześmianą planetą w kosmosie, a Polska najbardziej roześmianym państwem świata. Z wykształcenia socjolog, z wcześniejszego zawodu dziennikarz, stały współpracownik Joga Magazynu oraz polityka.pl, autor książki Joga śmiechu. Droga do radości oraz wielu tekstów poświęconych tej metodzie, którą twórczo rozwija. 

Redaktorzy:
Dodano: 18 lutego 2016
Data aktualizacji: 18 lutego 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.