Jesteś na:
inne wydarzenie

Pociąg do podróży: Żeglowanie za kołem podbiegunowym - Spitsbergen

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
25 lutego 2016
18:00
Gdzie:
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2
Kraków, małopolskie, Polska
Strona www:
https://www.facebook.com/events/870652779720060 http://free-fun.pl/wydarzenia/pociag-do-podrozy-zeglowanie-za-kolem-podbiegunowym-spitsbergen
Organizatorzy:
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Zapisy:
brak, bez rezerwacji
Linki do albumów w sieci:
Galeria zdjęć Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Zapraszamy na arktyczne opowieści Marcina Kaczora o rejsie wzdłuż północno-zachodnich wybrzeży Spitsbergenu. Miejsca, gdzie niedźwiedzi polarnych jest więcej niż ludzi i gdzie przez kilka miesięcy słońce nie zachodzi.

 

"Oj Arktyko znam Cię tylko ze zdjęć". Nieraz słysząc te słowa szanty "Arktyka" myślałem jak to zrobić, żeby wreszcie na własne oczy zobaczyć ten, jakby się mogło wydawać, niedostępny kawałek naszej planety. W końcu udało się znaleźć się na tym końcu/ początku Świata - Spitsbergenie , który wraz wyspami go okalającymi tworzy Archipelag Svalbardu. 

 

Usłyszycie opowieści o surrealistycznych post sowieckich koloniach. O zwierzętach, które potrafiły się przystosować do tak trudnych warunków pogodowych oraz o śmiałkach, którzy zarówno w przeszłości jak i obecnie zmagają się z wyzwaniami, które stawia przednimi matka natura. Po to, by osiągnąć cel i zobaczyć jej piękne dzieło i móc opowiadać innym o tym, jak natura jest niesamowita.

 

Ponieważ plany imprez, wydarzeń czasami ulegają zmianom polecamy ostatecznie sprawdzić na stronie źródłowej czy wydarzenie nadal jest aktualne. 

Dodano: 26 stycznia 2016
Data aktualizacji: 26 stycznia 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.