Jesteś na:
szkolenie

Zdrowe oczy - dieta, zioła oraz ćwiczenia

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
09 września 2016
18:00
Czas zakończenia:
20:00
Gdzie:
Ukojenie - Centrum Dobrego Samopoczucia
ul. Piękna 4
Poznan, wielkopolskie, Polska
Organizatorzy:
Alchemilium
Zapisy
na stronie organizatora
cena: 30.00 zł

Oczy współczesnego człowieka narażone są na wiele czynników stresowych. Praca przy komputerze, ciągłe patrzenie na bliskie odległości (telefony komórkowe, tablety), praca w zamkniętych pomieszczeniach, wszystko to negatywnie wpływa na ich kondycję. Zewsząd otaczają nas urządzenia emitujące niebieskie światło (niebieski zakres widma), które podrażnia aparat wzroku. Problemem są także zmiany degeneracyjne związane z wiekiem oraz chorobami metabolicznymi. Okazuje się, że jest wiele możliwości przeciwdziałania i zapobiegania dolegliwościom ocznym.

 

Na wykładzie przedstawione zostaną ziołowe receptury oraz zalecenia dietetyczne, które mają znaczenie zarówno w profilaktyce jak i terapii rozmaitych chorób oczu. Podane zostaną praktyczne przepisy, które będzie można wykorzystać w celu samodzielnego przygotowania odpowiednich preparatów. W ostatniej części zajęć wykonamy kilka prostych ćwiczeń relaksujących oczy oraz poprawiających ostrość widzenia.

 

Wykład poprowadzi: Anna Bober

Organizatorka warsztatów ćwiczeń oczu w Poznaniu, współpracuje z Mikołajem Markiewiczem. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu dietetyki oraz fitoterapii, a także poradnictwo indywidualne. Dietetyk wg Medycyny Chińskiej, Specjalistka Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego. W swoim podejściu łączy dietetykę oraz ziołolecznictwo zachodnie z medycyną chińską. Fitoterapii uczyła się między innymi od dra Henryka Różańskiego oraz Jeremiego Rossa. Organizuje warsztaty zielarskie od 2012 roku. Ponadto zajmuje się akupunkturą ucha oraz refleksologią twarzy. Jest absolwentką biotechnologii i antropologii kulturowej UAM oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Cena 30 zł

Zgłoszenia: [email protected], 500 182 594

Miejsce: Ukojenie, Piękna 4, Poznań

Dodano: 17 sierpnia 2016
Data aktualizacji: 17 sierpnia 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.

Wydarzenia - Poznan