Jesteś na:
szkolenie

IFFA Ballet Technique

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
10 kwietnia 2016
10:00
Gdzie:
Gdańsk, pomorskie, Polska
Strona www:
http://www.ifaa.pl/szkolenia/55-ifaa-dance-school/200-ballet-technique-basic.html https://www.facebook.com/events/1395942064040620/
Organizatorzy:
IFAA Poland Tel.: +48 (22) 666 96 06 E-mail: [email protected]
Zapisy:
brak, bez rezerwacji
Linki do albumów w sieci:
Galeria zdjęć facebook

Opis:

Taniec klasyczny, jeszcze niedawno zarezerwowany jedynie dla profesjonalnych tancerzy, obecnie stał się popularną formą treningu, dostępną dla każdego. Balet uczy lekkiego i płynnego poruszania się, kształtuje postawę ciała, wzmacnia i uelastycznia mięśnie. Pozwala rozwinąć umiejętności ruchowe, które decydują o prezencji i estetyce. W wielu formach, jak dance aerobik, hip hop, jazz dance, dance step, siła oddziaływania tancerza na widza zależy w głównej mierze od elementów technicznych, które wyróżniają wyszkolonego tancerza/instruktora na tle innych. Odpowiednie ułożenie ciała, właściwy ruch w przestrzeni, napięcie mięśni. Jak wykonać obrót, by nie stracić równowagi? W jaki sposób zrobić piękny, mocny wyskok? Jak poprawić postawę? Dlaczego  ważna jest praca nad zakresem ruchomości stawów?  Odpowiedź na te pytania daje technika baletowa.

Warsztat Ballet Technique przenosi wiele ćwiczeń z sali baletowej do sali fitness. Koncentruje się na intensywnej pracy nad warsztatem ruchowym uczestników. Otwiera instruktorom możliwość ciekawego urozmaicenia lekcji fitness o techniki tańca klasycznego, stawiając nowe wyzwania treningowe i estetyczne ćwiczącym.

 

Cel:

Uczestnicy poznają podstawowe pozycje ciała i ćwiczenia tańca klasycznego. Celem kursu jest opanowanie techniki, praca nad własnym warsztatem ruchowym oraz zdobycie umiejętności wykorzystania elementów baletu w lekcjach fitness.

 

 

Zagadnienia:

  • nauka podstawowych kroków, póz i elementów tańca klasycznego: szczegółowe omówienie i techniczne opanowanie ćwiczeń
  • nauka prawidłowej pracy głowy, rąk i obrotów
  • prezentacja kombinacji choreograficznych
  • ćwiczenia wzmacniające – wykorzystanie małych piłek i obciążeń
  • budowa lekcji
  • przykładowe lekcje

 

Wymagania: 

Nie ma szczególnych wymagań, warsztat jest przeznaczone dla instruktorów aerobiku, stepu, dance aerobiku, zumby i innych form na każdym poziomie zaawansowania

 

Szkoleniowiec: Magdalena Poborca

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe i certyfikat uczestnictwa

Dodano: 29 stycznia 2016
Data aktualizacji: 29 stycznia 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.