Jesteś na:
szkolenie

Hashimoto: żywienie, diagnostyka i styl życia

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
30 października 2016
09:00
Czas zakończenia:
20:00
Gdzie:
dom EXPO
ul. Kępska 8
Zakrzów, opolskie, Polska
Organizatorzy:
ajwendieta.pl
Zapisy:
brak, bez rezerwacji

Joanna Jędrzejczak-Jackowska sama zmaga się z chorobą Hashimoto. Ostatnie 4 lata walczy z nią wspomagając się dietą i suplementacją. Joanna przedstawi swoje wyniki badań przed wprowadzeniem diety i rezultaty po zmianie sposobu żywienia. Jako dietetyk kliniczny, w swoim gabinecie ma głównie pacjentów z tą chorobą. Zaprezentuje również wyniki badań swoich podopiecznych oraz jakie zmiany zachodzą przy sumiennym przestrzeganiu zaleceń.

Na szkoleniu Uczestnicy dowiedzą się ponadto, jaka jest geneza i przyczyny chorób autoimmunologicznych, w tym Hashimoto a także jakie są najczęstsze objawy tych schorzeń. Ponieważ choroby z autoagresji występują parami a nawet trójkami, omówione zostaną także inne najczęściej występujące choroby autoimmunologiczne.

Jednym z głównych czynników wpływających na przebieg chorób autoagresywnych jest żywność. Tu sprawdza się prawdziwość zwrotu – jesteś tym, co jesz. Dzisiejsza żywność jest coraz gorszej jakości, zwłaszcza ta produkowana przemysłowo. Na szczęście świadomość ludzi jest coraz większa, a ponieważ popyt rodzi podaż, pojawia się coraz więcej produktów bez zbędnych dodatków.

Nasz układ trawienny jednak po wielu latach spożywania przetworzonej żywności jest coraz słabszy. Jelita przepuszczają coraz więcej białek z którymi walczy nasz układ immunologiczny. Zdarza się tak, że mimo wprowadzenia diety bezglutenowej nie następuje widoczna poprawa i konieczne będą dalsze restrykcje w diecie.

Niestety na ilość wszechobecnych toksyn w otaczającym nas środowisku mamy już mniejszy wpływ, a mogą one w znaczącej mierze wpływać na przebieg chorób. Starajmy się zatem gdzie to możliwe, eliminować chemię ze swojego otoczenia: w kosmetykach, środkach czystości etc.

Ważnym czynnikiem wyzwalającym reakcje autoimmunologiczne są nasze geny. Uszkodzonego genu nie da się naprawić, jednak wbrew powszechnej opinii, to nie one są głównym czynnikiem chorobotwórczym. Nasz „genetyczny spadek” po rodzinie daje nam około 30% szans na zachorowanie.

Na szkoleniu poruszona zostanie również rola jelit w patogenezie choroby Hashimoto – zespół nieszczelnego jelita to kolejny istotny czynnik wpływający na tę chorobę oraz jak można naprawiać „przesiąkliwe” jelita.

Istotnym czynnikiem wpływającym na chorobę Hashomoto są również alergie.

Często chorzy wykazują duże niedobory i sama dieta może okazać się niewystarczająca. Poruszony zatem zostanie temat suplementacji oraz leków pomocnych w poprawie samopoczucia w tej chorobie, a co może zaszkodzić.

NA SZKOLENIU DOWIESZ SIĘ

Czy możliwe jest wejście w stan remisji choroby

Jaki wpływ ma żywność na wywoływanie chorób AI

Jakie są sympotmy choroby o podłożu autoimmunologicznym

O prozapalnym działaniu alergii

Jak poprawić metylację, czyli usuwanie toksyn z organizmu

Czy da się naprawić jelita i jak to zrobić

Jak poprawić pracę nadnerczy

Jakie suplementy są ważne dla tarczycy

Co można zrobić samemu, żeby zatrzymać chorobę

Prowadzący: Joanna Jędrzejczak-Jackowska

Redaktorzy:
Dodano: 24 września 2016
Data aktualizacji: 24 września 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.