Jesteś na:
szkolenie

Diet Coaching i inne metody skutecznej współpracy z pacjentem w gabinecie dietetycznym

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
09 - 10 kwietnia 2016
09:00
Czas zakończenia:
15:00
Gdzie:
Kraków, małopolskie, Polska
Strona www:
http://www.4active.eu/szkolenia-dla-dietetykow-lekarzy-specjalistow/60-dietcoaching-metody-wspolpracy-pacjentem-2.html
Regulamin:
Pobierz
Organizatorzy:
4Active Nature Medicine Technology Anna Sendorek Tel.: 796 85 48 73 E-mail: [email protected] www: http://www.4active.eu/kontakt.html
Zapisy:
brak, bez rezerwacji

Pacjent, który nie stosuje się do zaleceń, omija niewygodne dla siebie informacje w wywiadzie, na sugestie zmian odpowiada „tak, ale…” , nie wraca na kolejną wizytę… - to częste zjawisko w pracy dietetyka. Jak sobie z tym radzić? Jak rozmawiać z pacjentem, aby „chciało mu się chcieć”? Jak najlepiej pomagać zwalczyć opór przed wprowadzaniem zmian, jak wydobyć potencjał pacjenta, jak przekierować energię z wyszukiwania wymówek na znajdowanie rozwiązań, jak pomóc pacjentowi w osiągnięciu sukcesu?

Na te i inne pytania otrzymacie Państwo odpowiedzi w trakcie warsztatu, do udziału w którym zapraszamy Dietetyków, Lekarzy i innych Specjalistów:

Diet Coaching i inne metody skutecznej współpracy z pacjentem w gabinecie dietetycznym

 

O szkoleniu

Niniejszy warsztat jest pomyślany jako trening umiejętności interpersonalnych dla wszystkich specjalistów żywienia i medycyny. Diet Coaching to metoda pomocna w tym, aby pacjent świadomie biorąc odpowiedzialność za swoje zdrowie z powodzeniem wprowadzał takie zmiany w sposobie myślenia i działania, które zapewnią mu trwałą zmianę nawyków żywieniowych.

 

Dla kogo

Warsztaty są skierowane w sposób szczególny do dietetyków i lekarzy, ale także do innych specjalistów z dziedziny medycyny i żywienia.

 

Program

1. Jak rozmawiam z pacjentem – co przekazuję?

2. Wywiad z pacjentem – jak rozmawiać, aby rozszyfrować motywy działania?

3. Diet Coaching – co to jest i jak pomaga w pracy z pacjentem?

4. Motywacja do zmiany – jak skutecznie dodać energii i utrwalić nowe nawyki?

5. Zmiana jest procesem – jak nie poddać się w trakcie?

6. Cel i marzenie – jak wizję przekształcić w sukces?

7. Nagradzanie i chwalenie – czyli jak nie przeszkadzać sobie samemu?

8. Emocje i logika – jak wykorzystać swój mózg do wdrożenia zmian?

9. Podejmowanie decyzji – jak zrobić to dobrze?

10. Narzędzia pracy w Diet Coachingu.

11. Trening nowych umiejętności:

  • - ćwiczenie rozmowy coachingowej z pacjentem
  • - rozpoznawanie ukrytych przekazów w rozmowie
  • - zawieranie kontraktu z pacjentem
  • - umiejętne wyznaczanie celów
  • - monitorowanie procesu zmiany nawyków żywieniowych

 

Certyfikat

Wszyscy Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

 

Informacje organizacyjne

  • - warsztat trwa w godzinach: w sobotę: 9:00-17:00, w niedzielę: 9:00-15:00 rejestracja uczestników od godz. 08:30
  • - w trakcie warsztatu dostępny dla Uczestników jest barek kawowy (kawa i herbata, woda mineralna, ciasteczka)
  • - dłuższa przerwa na lunch przewidziana jest o godz. 13:30
  • - na 5 dni przed szkoleniem każdy Uczestnik otrzyma wiadomość mailową z potwierdzeniem udziału, dokładnym adresem i informacjami logistycznymi
  • - w ramach szkolenia zapewniamy materiały szkoleniowe i certyfikat uczestnictwa

 

Prowadzący

Ewa Cichocka - Jestem trenerem–psychologiem, łączącym wykształcenie humanistyczne z biologicznym oraz doświadczeniami korporacyjnymi. W pracy kieruję się ciekawością drugiego człowieka, ale również bazuję na wiedzy neuropsychologicznej, którą się pasjonuję. Stale wzbogacam swój warsztat doszkalając się – obecnie podnoszę swoje kompetencje w zakresie pomocy psychologicznej w kontakcie z pacjentem z zaburzeniami psychosomatycznymi oraz psychologicznymi aspektami wsparcia osób chorych somatycznie.

Szkoleniami zajmuję się od 7 lat. Sprawdzam się zarówno w prowadzeniu treningów interpersonalnych – czysta psychologiczna praca nad sobą w grupie, jak i warsztatów biznesowych – wykorzystujących elementy wiedzy psychologicznej do ćwiczenia oczekiwanych umiejętności.

Kilkaset godzin szkoleniowych przepracowałam z ludźmi wykluczonymi społecznie, gdzie poza pracą nad warsztatem umiejętności psychospołecznych skupiam się na kwestii motywacji do działania. To cenne doświadczenie. W tej grupie ludzi problemy, z którymi spotyka się każdy z nas odbijają się niczym w powiększającym zwierciadle – wyraźniej i dobitniej ujawniają się mechanizmy i procesy, na których dynamice zasadza się praca trenera-psychologa.

Podczas warsztatów szkoleniowych spotykam się więc z dość dużą różnorodnością grup – niezależnie jednak od tego, z kim pracuję, w każdym dostrzegam podobne potrzeby – spojrzenia indywidualnego na proces odkrywania siebie oraz poczucia bycia rozumianym.

Prowadzenie szkoleń uzależnia – energia, jaka uwalnia się podczas spotkań kilkunastu osób w grupie wciąga. Mogę otwarcie powiedzieć, że jestem podatna na to uzależnienie. Aby więc zachować równowagę, poza szkoleniami żyję we własnej rozbudowanej bajce z niezwykle inspirującym mnie do szerokiego spoglądania na rzeczywistość prywatnym filozofem - mężem i ogromnie nas absorbującymi - Jasiem i Małgosią oraz najmłodszym w rodzinie Teosiem.

Redaktorzy:
Dodano: 24 lutego 2016
Data aktualizacji: 24 lutego 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.