Jesteś na:
szkolenie

Choroby stawów

Wróć do kalendarza

Coraz więcej ludzi na całym świecie cierpi na schorzenia stawów i różnego rodzaju odmiany artretyzmu. Schorzenia te dotyczyć mogą jednego stawu, jak i całego organizmu. Wywołują ból, obrzęk, często usztywnienie stawów.

Informacje
Kiedy:
16 lutego 2016
17:30
Gdzie:
Orkiszowe Pola Galeria Podolany
Strzeszyńska 63
Poznań, wielkopolskie, Polska
Strona www:
http://www.orkiszowepola.pl/WYKLAD_Choroby_stawow_.html
Organizatorzy:
Orkiszowe Pola
Zapisy:
brak, bez rezerwacji
Linki do albumów w sieci:
Galeria zdjęć

Coraz więcej  ludzi na całym świecie cierpi na schorzenia stawów i różnego rodzaju odmiany artretyzmu. Schorzenia te dotyczyć mogą jednego stawu, jak i całego organizmu. Wywołują ból, obrzęk, często usztywnienie stawów.

 

Ponieważ dolegliwości te znacznie obniżą jakość życia osoby chorej, nieustannie przeprowadzane są badania, które z jednej strony mają na celu lepsze poznanie chorób reumatoidalnych, a z drugiej, znalezienie jak najlepiej działających środków leczniczych.

 

Okazało się, że również odpowiednio dobrana dieta może przynieść poprawę stanu chorego. Zaś jej wprowadzenie w grupie osób o podwyższonym ryzyku wystąpienia RZS, może uchronić przed jej rozwojem.

 

Prowadząca:

Magdalena Lubiewska - absolwentka UAM, Podyplomowych Studiów Dietetyki i Planowania Żywienia na UP w Poznaniu, Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej wg TCM, uczestniczka licznych kursów i konferencji, dotyczących  wpływu żywności na nasze zdrowie, zainteresowana dietetyką komplementarną, łączącą tradycje wschodnie z zachodnimi, wolontariusz Akademii Walki z Rakiem w Poznaniu, zaangażowana w  szerzenie wiedzy na temat wpływu żywienia na profilaktykę  chorób onkologicznych, a przede wszystkim kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i dorosłych. Od lat z zamiłowania stosująca kuchnię pięciu przemian.

Dodano: 26 stycznia 2016
Data aktualizacji: 26 stycznia 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.

Wydarzenia - Poznań