Jesteś na:
inne wydarzenie

Joga śmiechu. Droga do radości - łódzka premiera książki i spotkanie z jej autorem - Piotrem Bielskim

Wróć do kalendarza

Z wielką radością mogę to wreszcie powiedzieć oficjalnie: zapraszam Was na premierę mojej książki w moim rodzinnym mieście - Łodzi! Mieście, które dalej kocham i chcę moją ksiązką się choć trochę przyczynić by podnieść łódzkie wskaźniki szczęśliwośći.

Informacje
Kiedy:
02 marca 2016
18:00
Czas zakończenia:
20:00
Gdzie:
Żarty Żartami
Wólczańska 40/42a
Łódź, łódzkie, Polska
Strona www:
https://www.facebook.com/events/1674267029489410
Organizatorzy:
Piotr Bielski, Żarty Żartami Tel.: 509 948 507 E-mail: [email protected] www: https://www.facebook.com/KlubZartyZartami/
Zapisy:
brak, bez rezerwacji
Linki do albumów w sieci:
Galeria zdjęć klubu Żarty Żartami Galeria zdjęć Jogina Śmiechu

Czy optymizm można w sobie zbudować mocą praktyki? Czemu banki i duże korporacje fundują swoim pracownikom zajęcia ze śmiechu? Czy śmiech może być językiem pokoju? Czy można się śmiać nie widząc wokół siebie powodu do śmiechu? Czy Łódź może być polską stolicą radości, a Polska najbardziej roześmianym państwem świata? 

Z ogromną radością zapraszam na spotkanie autorskie - premierę mojej książki Joga śmiechu. Droga do radości. Na spotkaniu opowiem o jodze śmiechu oraz zaprezentuję najważniejsze idee książki, którą będzie można nabyć w specjalnej cenie.

 

Rekomendacje:

Śmiejcie się! Śmiejmy się. Nauczmy się śmiać głośno. Śmiejmy się wszyscy razem. Bo śmiech obala zło. Wspólny głośny śmiech zwłaszcza. To najlepsza realna odpowiedź na wszystko, co nas czeka w roku 2016. A może nie tylko. Uczcie się śmiać od Piotra Bielskiego.

  • Jacek Żakowski, komentator polityki, Collegium Civitas

 

Im człowiek zdrowszy tym bardziej czuje, że śmiać się można właściwie do wszystkiego. Uprawianie jogi śmiechu może być jedną z fajniejszych dróg do tego stanu. Wznieśmy wszyscy toast śmiechu za nas wszystkich!

  • Katarzyna Miller, psycholog, psychoterapeuta, autorka książek m.in. Chcę być kochana tak jak CHCĘ. Rozmowy terapeutyczne, Bez cukru, proszę

 

Autor o książce:

Chcę Was zainspirować do zainteresowania się jogą śmiechu w bardzo szeroki sposób i rozbudzić w Was choć 5% entuzjazmu, który mam do tej praktyki. Potrzebuję wydać książkę by pokazać złożoność i wielopoziomowość jogi śmiechu. Bo jest to praktyka, która nie da się łatwo zamknąć w szufladce – czy to z napisem „techniki relaksacji”, „nowoczesne rodzaje jogi” czy „śmiech i kabarety”. To praktyka, która jest zarówno formą gimnastyki prozdrowotnej, jak i metodą integracji ludzi, a nawet ścieżką rozwoju osobistego pozwalającą rozwinąć inteligencje emocjonalną i duchową, zwiększyć kreatywność, mocniej zaufać światu. Dla mnie joga śmiechu to coś więcej niż zbiór technik pozwalających więcej korzystać ze zdrowotnych i psychologicznych korzyści , których opracowanie zapoczątkował dr Madan Kataria, lekarz z Bombaju od którego miałem przyjemność pobierać nauki. Jest mało tak uniwersalnych metod jak ta, dodam, że prowadziłem zajęcia posługując się nią z przedszkolakami i z seniorami, z grupami biznesowymi i z aktorami jednego z teatrów, nie wspominając o chorych i więźniach. Nawet udało nam się z moją żoną Aneta poprowadzić cykl udanych zajęć integracyjnych dla gimnazjalistów.

 

Joga to po prostu droga, a śmiech to najlepsza emanacja radości. I to droga jest celem. Na tę drogę chcę Was zaprosić, a jak już na niej jesteście uczestnicząc w warsztatach jogi śmiechu czy nawet je prowadząc, to chcę Wam zaproponować poszerzenie perspektywy. Bo zachęcam do odważnego marzenia o tym, że w kraju jakim jest dzisiejsza Polska, ogarniętym wielkimi podziałami światopoglądowymi, właśnie za pomocą śmiechu zbudujemy mosty między ludźmi żyjącymi w osobnych mentalnych gettach swoich podobnie myślących znajomych. Marzę o tym byśmy połączyli 50 tysięcy ludzi we wspólnym śmiechu na dużym stadionie i już działam w tę stronę.

Dlatego poza kontekstem jogi śmiechu moja książka może być dla wszystkich zachętą by właśnie marzyć odważnie i ambitnie, a jednocześnie wykształcać w sobie zaufanie do świata pozwalające przyjąć, że czasami czasowo coś innego okazało się ważniejsze niż nasze marzenie albo potrzebujemy przejść przez pewne rozwojowe lekcje.

Redaktorzy:
Dodano: 18 lutego 2016
Data aktualizacji: 18 lutego 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.