Jesteś na:
  • Strona główna
  • Kalendarz
  • Konferencja „Żywienie w chorobach autoimmunizacyjnych. Między koncepcjami patofizjologicznymi a Evidence-Based Nutrition”
konferencja

Konferencja „Żywienie w chorobach autoimmunizacyjnych. Między koncepcjami patofizjologicznymi a Evidence-Based Nutrition”

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
26 listopada 2016
10:00
Gdzie:
Gdański Uniwersytet Medyczny
M. Skłodowskiej-Curie 3a street
Gdansk, pomorskie, Polska
Organizatorzy:
SKN Patofizjologii i Reumatologii Doświadczalnej GUMed
Zapisy:
brak, bez rezerwacji

Choroby autoimmunizacyjne stanowią coraz większe wyzwanie dla współczesnej medycyny. Liczba pacjentów obciążonych tymi schorzeniami rośnie, a wiedza akademicka na temat żywienia w poszczególnych schorzeniach miesza się w świadomości społecznej i personelu medycznego z dowodami anegdotycznymi.

Mimo wzrastającego zapotrzebowania na rzetelne informacje w tym temacie, w programie studiów zarówno Wydziału Lekarskiego i kierunku Dietetyka temat żywienia w chorobach autoimmunizacyjnych jest rzadko poruszany. Według licznych doniesień naukowych odpowiednie zalecenia dietetyczne mogą stanowić element nie tylko profilaktyki, lecz także postępowania terapeutycznego.

Konferencja ma na celu z jednej strony przypomnieć mechanizmy patofizjologiczne stojące za wybranymi chorobami autoimmunizacyjnymi, by dać uczestnikom lepsze zrozumienie możliwości i znaczenia interwencji dietetycznych u pacjentów obciążonych schorzeniami autoimmunizacyjnymi, z drugiej zaś strony odnieść powyższe koncepcje do praktyki klinicznej. Zgodnie z duchem współczesnej medycyny – medycyny opartej na faktach – naszą intencją jest popularyzacja i wdrażanie do praktyki osiągnięć Evidence-Based Nutrition.

Zapraszamy Państwa do współtworzenia kolejnej edycji naszej konferencji! Do 17 lipca czekamy na streszczenia prac zgłaszanych do 5 sesji: Choroba Hashimoto, Cukrzyca, Nieswoiste Zapalenia Jelit, Celiakia oraz Inne. Na konferencję przyjmowane będą prace oryginalne, prace case report (analizy przypadków) oraz prace poglądowe o szczególnej wartości merytorycznej. Przewidujemy atrakcyjne nagrody!

Redaktorzy:
Dodano: 9 sierpnia 2016
Data aktualizacji: 9 sierpnia 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.