Jesteś na:
inne wydarzenie

26. Bieg Powstania Warszawskiego

Wróć do kalendarza
Informacje
Kiedy:
23 lipca 2016
21:00
Gdzie:
AKTYWNA WARSZAWA
u. Rozbrat 26
Srodmiescie, mazowieckie, Polska
Organizatorzy:
AKTYWNA WARSZAWA
Zapisy:
brak, bez rezerwacji

1 sierpnia 1944 roku stolica wystąpiła zbrojnie przeciwko niemieckiemu okupantowi. Padły strzały, rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Trwało 63 dni, do 3 października i kosztowało życie ponad 200 tys. mieszkańców stolicy. Przeszło do historii jako niebywały akt heroizmu.

Tysiąc płonących zniczy, mrok i minuta ciszy. W takiej oprawie rokrocznie rozpoczyna się Bieg Powstania Warszawskiego. Ta wyjątkowa impreza powstała, by uczcić rocznicę wydarzeń sprzed ponad 70 lat.

Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się na nowej trasie tylko na dystansie 10 km.

Uruchomienie zapisów do 26. Biegu Powstania Warszawskiego oraz 3 Biegu Zdobądź PAST-ę przewidujemy na przełomie czerwca i lipca br. Szczegółowa informacja pojawi się na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z 25. Biegu Powstania Warszawskiego

i 2. Biegu Zdobycia PAST-y.

https://www.youtube.com/watch?v=NncsQ-s_kVs

https://www.youtube.com/watch?v=khF6p0knDZ8

Redaktorzy:
Dodano: 11 lipca 2016
Data aktualizacji: 11 lipca 2016
Zgłoś zmiany, edytuj wydarzenie:

Ocena

Aby móc wystawić ocenę

Wydarzenie nie zostało jeszcze ocenione.