Jesteś na:

Jedzenie na dalekie i bliskie podróże

16 18 20

Dni stają się coraz cieplejsze, dlatego coraz chętniej wyjeżdżamy zarówno w te dalekie podróże, jak i te nieco bliższe. Co zabrać ze sobą do jedzenia, aby nie czuć dyskomfortu spowodowanego spędzaniem długiego czasu w środkach transportu?

Dieta w czasie podróży

Wiele osób cierpi na chorobę lokomocyjną. Jej objawy są nieprzyjemnie i potrafią zepsuć nawet najdłużej wyczekiwaną podróż. Oprócz środków farmakologicznych, które ochronią nas przed jej skutkami, warto również wspomóc się odpowiednim posiłkiem przed i w czasie podróży. Lekki i niezalegający obiad przed podróżą z pewnością załagodzi nudności spowodowane chorobą. Warto także sięgnąć po niezawodny imbir.

Na swój posiłek powinny spojrzeć także osoby nie mające problemów z chorobą lokomocyjną. Odpowiednia dieta pomoże przetrwać długie godziny w podróży bez przykrych problemów żołądkowych. Przed podróżą zatem unikaj produktów moczopędnych, powodujących zaparcia, wzdęcia, czy produktów o działaniu przeczyszczającym.

Do plecaka nie zapomnij zabrać ze sobą wody, niegazowanej, mineralnej. Nie zabieraj ze sobą produktów szybko psujących się. Wybierajmy dania lekkostrawne, pełne warzyw, a także owoce na podwieczorek. W czasie przerw unikaj jedzenia fast foodów. Jedz regularnie i małe porcje. Dzięki temu unikniemy problemów trawiennych, które tylko zepsują nam długo oczekiwaną podróż.

Kup zbilansowaną dietę już za 20zł!

Schudnij zdrowo

Oceń
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?