Jesteś na:

Długotrwale siedzenie najgorsze dla osób z cukrzycą typu 2

16 18 20

Ciągłe siedzenie negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Najgorsze efekty widać u osób z cukrzycą typ. 2. Wystarczy krótka zmiana pozycji, aby zauważyć poprawę!

Chcesz schudnąć przed WAKACJAMI?
Kup Teraz a 30 dniową dietę otrzymasz za darmo!
Tylko 137 zł TRIZER + indywidualna dieta

Nie siedź zbyt długo!

Siedzący tryb życia dla nikogo nie jest dobry. Niesie on ze sobą bardzo dużo groźnych skutków dla zdrowia. Zaczynając od niezwykle obciążonego kręgosłupa a na żylakach i hemoroidach kończąc. Dla osób chorujących na cukrzycę typu 2 jest on jednak tym bardziej zabójczy.

Lekarze w pierwszych wskazaniach do leczenia cukrzycy wymieniają regularne uprawianie sportu. Niestety wraz z cukrzycą typu 2 idzie w parze zazwyczaj otyłość, która sprawia, że aktywność fizyczna staje się wręcz niemożliwa, a niska sprawność pacjentów szybko ich zniechęca. Badania przeprowadzone przez dr Catherine Falconer wskazują jednak, że jakiekolwiek przerwanie siedzenia przyniesie pozytywne efekty w leczeniu cukrzycy. Wystarczy jeśli odejdziemy od biurka, przejdziemy się po schodach, a nawet wstaniemy, aby przełączyć kanał na telewizorze, a nie na pilocie. Te wszystkie drobne ruchy mogą stać się zaczątkiem do krótkiej gimnastyki w przerwach od siedzenia, która już znacznie wpłynie na wagę pacjentów i poprawę kontroli glikemii.

Pamiętajmy więc, aby nie dopuścić do wielogodzinnego siedzenia przy biurku bez zmiany pozycji – zazwyczaj nieprawidłowej. Róbmy sobie przerwy, rozciągajmy się i wykonujmy krótkie ćwiczenia. Z pewnością nasz kręgosłup pierwszy nam za to podziękuje.

Oceń
Długotrwale siedzenie najgorsze dla osób z cukrzycą typu 2 - 4.5/10. Oddano 2 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?