Jesteś na:

Chipsy i ich wpływ na nasze zdrowie

16 18 20

Chipsy to jedna z najbardziej lubianych, lecz niezdrowych przekąsek. Towarzyszą nam przy oglądaniu filmów, spotkaniach z przyjaciółmi i wielu innych sytuacjach. Jak wpływają one na nasze zdrowie?

Naukowo o chipsach

Naukowcy od dawna zastanawiali się, co chipsy w sobie mają, że tak bardzo lubimy po nie sięgać. Ich negatywny wpływ na nasze zdrowie jest wszystkim raczej już dobrze znany, ale pomimo tego i tak wciąż je spożywamy.

Naukowcy przyczyny tego fenomenu doszukują się w dużej ilości węglowodanów i tłuszczów, które wysyłają do naszego mózgu informację o odczuwaniu przyjemności w czasie spożywania chipsów. Może to właśnie być powód, dlaczego otwierając paczkę chipsów nigdy nie kończymy na jednym. Oczywiście nie można także wykluczyć pewnego przyzwyczajenia, które zmusza nas do kupowania tej niezdrowej przekąski na każdą imprezę z przyjaciółmi.

Ewa , 23 lata
Podczas 3 miesięcznego odchudzania z Trizerem udało mi się schudnąć 15 kg. Straciłam 5 cm w udach, 13 w biodrach, 11 w talii oraz 2 w bicepsie. Przyjmowałam Trizer 3 razy dziennie przed głównymi posiłkami...
Marta , 19 lat
Mam lat 19. Zaczęłam dietę od 103 kilogramów. Schudłam 10 kilogramów.Zamierzam zgubić jeszcze 20 – oczywiście z Trizerem. Zaczęłam odchudzanie , bo źle się czułam ze swoją wagą i chciałam zmienić swoje życie na lepsze...
Marta , 19 lat
Mam lat 19. Zaczęłam dietę od 103 kilogramów. Schudłam 10 kilogramów.Zamierzam zgubić jeszcze 20 – oczywiście z Trizerem. Zaczęłam odchudzanie , bo źle się czułam ze swoją wagą i chciałam zmienić swoje życie na lepsze...

Co właściwie zawierają chipsy?

Skład chipsów niestety jest dość długi i raczej nie znajdziemy w nim żadnych składników odżywczych, które wspomogłyby funkcjonowanie naszego organizmu. Między innymi zawierają wiele konserwantów i barwników, które w dużych ilościach mogą powodować groźne dla zdrowia skutki uboczne. Jak większość śmieciowego jedzenia, chipsy zawierają także rakotwórczy akrylamid – substancję powstającą w czasie smażenia w głębokim tłuszczu produktów zawierających skrobię. Chipsy mają najwyższe stężenie akrylamidu ok. 3500 g/kg. Substancja ta może odkładać się w organizmie i powodować wady wrodzone u potomstwa.

Oprócz tego chipsy przyczyniają się do otyłości i chorób związanych z nieprawidłową pracą układu krążenia. Pamiętając o tym wybierajmy zdrowe przekąski, zamiast chipsów kupujmy niesolone bakalie i podawajmy warzywa z domowym dipem. Z pewnością będzie to lepsze rozwiązanie na imprezowe przekąski niż chipsy.

Oceń
Chipsy i ich wpływ na nasze zdrowie - 7.7/10. Oddano 9 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?