Jesteś na:

Zdrowie

Oceń
Zdrowie - 3.2/5. Oddano 13 głosy.

Jak stosować kolagen? Kolagen w proszku, w płynie, w jedzeniu. Tabletki z kolagenem

Jakub Wiącek wczoraj

Każdy, kto kiedykolwiek miał jakąkolwiek kontuzję, z pewnością chociaż słyszał o kolagenie. Czym on jest, czy warto oraz jak stosować kolagen, aby osiągnąć jak najlepsze efekty?

Bioflawonoidy – działanie na organizm, źródła

Martyna Jaros 2 dni temu

Intensywnie fioletowa jagoda, aromatyczny korzeń selera, soczyście czerwona truskawka, aromatyczna pomarańcza, winna wiśnia, soja, ciemne kakao, czerwone wino, smaczna zielona herbata. Wymienione produkty to nie tylko ciekawe elementy codziennej diety, ale i bogate źródło bioflawonoidów, których działanie w kontekście prewencji chorób układu sercowo-naczyniowego oraz oczu jest niebagatelne!

Jak zapobiegać cukrzycy? Przyczyny cukrzycy

Monika Kubiś dietetyk kliniczny 3 dni temu

Cukrzyca jest jedną z najbardziej podstępnych chorób cywilizacyjnych. Jakie są jej przyczyny oraz jak jej zapobiegać, dowiecie się z poniższego artykułu.

SIBO – leczenie naturalne i proponowana dieta

Jakub Wiącek 4 dni temu

Mikroflora jelitowa wykazuje wiele oddziaływań na ludzki organizm. Jej jakościowe i/lub ilościowe niezrównoważenie może skutkować przerostem bakteryjnym (SIBO).

Atopowe zapalenie skóry – leczenie domowe, zioła

Paulina Grupa 4 dni temu

Podstawą atopowego zapalenia skóry są zaburzenia w układzie immunologicznym. Przyczyna tego schorzenia nie została jak dotąd poznana. Najbardziej charakterystyczną cechą atopowego zapalenia skóry jest uciążliwy, silny świąd, powodujący u chorego bardzo duży dyskomfort.

Jakie są objawy cukrzycy? Skórne objawy cukrzycy

Dominika Guzik 5 dni temu

Zaburzenia gospodarki węglowodanowej rozwijają się bardzo wolno i zazwyczaj mija kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy, zanim zostaną one wykryte [1]. Rozpoznanie diabetes mellitus wymaga bowiem stwierdzenia hiperglikemii oraz typowych objawów cukrzycy, których to nasilenie uzależnione jest od rodzaju, jak również dynamiki przebiegu tej choroby. Cukrzyca jako choroba metaboliczna towarzyszyła człowiekowi od zawsze, a na przestrzeni dziejów przybrała rangę epidemii i stała się czwartą przyczyną zgonów na świecie [3].

Przedawkowanie magnezu – objawy, skutki

Nadmiar magnezu w naszym organizmie nazywany jest inaczej hipermagnezemią. Przedawkowanie magnezu zdarza się stosunkowo rzadko, ale jest niezwykle niebezpieczne i negatywnie wpływa na kondycję naszego zdrowia. Z tego względu suplementując ten pierwiastek powinniśmy zawsze stosować się do zaleceń z ulotki, bądź skonsultować się ze specjalistą. Czym objawia się hipermagnezemia?

Choroba wieńcowa – leczenie naturalne, dieta

Magdalena Olejnik tydzień temu

Choroba wieńcowa jest schorzeniem układu krążenia, które objawia się charakterystycznym bólem w klatce piersiowej. Jest jedną z najczęstszych chorób układu sercowo-naczyniowego. Główną przyczyną wystąpienia choroby wieńcowej są wady serca lub niedokrwistość. Osoby z nadwagą, podwyższonym cholesterolem oraz palące papierosy zaliczane są do grupy największego ryzyka zachorowania na tę chorobę. Jaką dietę należy stosować w przebiegu choroby wieńcowej?

Zespół HELLP – przyczyny, objawy, leczenie

Agnieszka Pankowska ponad tydzień temu

Nadciśnienie tętnicze występuje u około 5–10% kobiet w ciąży i stanowi jedną z ważniejszych przyczyn powstawania chorób, a nawet śmiertelności wśród matek i noworodków. Jeżeli ciśnienie przekracza wartość 140/90 mmHg i towarzyszy mu białkomocz powyżej 300 mg/dobę rozpoznaje się stan przedrzucawkowy. Jego szczególną postacią jest zespół HELLP, który stanowi poważne zagrożenie zarówno dla matki, jak i dla płodu. Jak go rozpoznać i leczyć, aby zredukować ryzyko zagrożeń?

Sok z karczocha – właściwości, dawkowanie, skutki uboczne. Sok z karczocha na odchudzanie

Dominika Suślik ponad tydzień temu

Karczoch zwyczajny (łac. Cynara scolymus L.) jest rośliną o prozdrowotnych właściwościach, z tego względu stosowany był w lecznictwie europejskim już od XVIII wieku m. in. w terapii miażdżycy, chorób wątroby i problemach trawiennych. Zakres wykorzystania tej rośliny jest bardzo szeroki, godnym polecenia jest sok z karczocha, który wspomaga odchudzanie. Jakie właściwości posiada sok z karczocha i jak go dawkować?

Dieta przy nadżerce żołądka – jadłospis i przepisy

Paulina Żukowska ponad tydzień temu

Nadżerka żołądka – dowiedz się, jak powstaje i jak sobie z nią poradzić przy pomocy diety?

Woda różana – właściwości, zastosowanie. Jak zrobić wodę różaną?

Katarzyna Urbańska ponad tydzień temu

Woda różana – właściwości, zastosowanie, jak wykonać ją samemu?

Czy zielona herbata jest zdrowa? Najlepsza zielona herbata

Paulina Żukowska ponad tydzień temu

Zielona herbata jest popularna na całym świecie ze względu na lekki, orzeźwiający smak, jak również prozdrowotne właściwości, które zawdzięcza solidnej dawce przeciwutleniaczy. Która zielona herbata jest najlepsza?

Właściwości lecznicze Barwinka pospolitego

Katarzyna Urbańska ponad tydzień temu

Barwinek pospolity jako roślina lecznicza na raka?

Węgiel aktywny – właściwości, zastosowanie, dawkowanie

Justyna Paroń ponad tydzień temu

Węgiel aktywny jest to preparat, którego cenne właściwości lecznicze znane są od wielu lat. Stanowi on nieodzowny element prawie każdej domowej apteczki, ponieważ jest sprawdzonym środkiem wykorzystywanym w celu łagodzenia zaburzeń trawienia oraz zatruć pokarmowych. Czy stosowanie węgla aktywnego jest bezpieczne dla zdrowia człowieka? Jakie mogą być inne korzyści wynikające z jego działania?