Jesteś na:

Zdrowie

Oceń
Zdrowie - 3.0/5. Oddano 8 głosy.

Sposoby na kaca – sok pomidorowy, kefir, elektrolity, glukoza, aspiryna, cytryna

Sonia Walla kilka godzin temu

Jeden powód kaca i tysiąc sposobów, jak się go pozbyć. Który z nich jest najskuteczniejszy? Sok pomidorowy czy woda z cytryną? A może żaden z nich?

Polipy jelita grubego – rodzaje, objawy, leczenie, dieta. Czy polipy jelita grubego są groźne?

Sonia Walla 5 dni temu

Polip – uwypuklenie błony śluzowej jelita do wewnątrz, często nie dające żadnych objawów, diagnozowane i leczone głównie przy pomocy kolonoskopii. Jakie rodzaje polipów wyróżniamy i które z nich są szczególnie groźne? Na czym powinna być skupiona dieta osób posiadających polipy w jelicie grubym?

Rak prostaty – objawy, leczenie naturalne. Dieta przy raku prostaty

Paulina Hetwer ponad tydzień temu

Coraz więcej pojawia się publikacji dotyczących oddziaływania naturalnych składników żywności w chorobach nowotworowych. Czy leczenie raka prostaty można wspomóc naturalnymi metodami?

Menopauza – objawy fizyczne i psychiczne. Dieta i leki ziołowe na menopauzę

Paulina Hetwer ponad tydzień temu

Menopauza to dla kobiety trudny czas – jak w naturalny sposób złagodzić dokuczliwe objawy?

Przewlekłe zapalenie trzustki – objawy, leczenie, dieta

Paulina Hetwer ponad tydzień temu

Właściwe dieta i styl życia w przewlekłym zapaleniu trzustki pozwolą złagodzić objawy oraz spowolnić postęp choroby.

Glistnica – objawy, leczenie i dieta. Glistnica u dzieci

Paulina Michalak ponad tydzień temu

Kaszel, duszności, biegunka, bóle głowy mogą być objawami glistnicy. Jest to najczęstsza choroba pasożytnicza przewodu pokarmowego, powodowana przez zakażenie jelita cienkiego glistą ludzką (Ascaris lumbricoides). Najczęściej chorują na nią dzieci.

Trądzik różowaty – przyczyny, dieta, zioła, domowe sposoby. Jak leczyć trądzik różowaty?

Paulina Hetwer ponad tydzień temu

Trądzik różowaty, choć jest chorobą nieuleczalną, można skutecznie łagodzić jego objawy – nie tylko z pomocą antybiotyków.

Co to jest glikogen? Funkcje glikogenu w mięśniach, wątrobie. Jak uzupełnić glikogen?

Sonia Walla ponad tydzień temu

Wiemy, że glukoza jest źródłem łatwoprzyswajalnej energii dla naszego ciała. Czym jednak jest glikogen i co z glukozą ma wspólnego? Gdzie się gromadzi i na jak długi czas wystarczają jego zapasy? Jak uzupełnić braki w naszym energetycznym „magazynie”?

Zapalenie jelita grubego – objawy, leczenie, dieta

Sonia Walla ponad tydzień temu

Zapalenia jelita mogą mieć różne podłoże i obraz kliniczny. Zawsze jednak charakteryzują się występowaniem stanu zapalnego, który skutkuje dyskomfortem i dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, wymagającymi szybkiego podjęcia leczenia. Jakie są formy zapaleń jelita grubego, czym się objawiają i jak przebiega ich leczenie?

Nerwica żołądka – objawy. Jak leczyć nerwicę żołądka?

Dominika Guzik ponad tydzień temu

Stres przed ważnym spotkaniem czy egzaminem, napięcie emocjonalne, nadmiar codziennych obowiązków, brak czasu na odpoczynek, chwilę relaksu…Choć nerwica żołądka i jelit nie zagraża życiu, jej dokuczliwe objawy uniemożliwiają korzystanie z jego dobrodziejstw najwyższej jakości.

Łojotokowe zapalenie skóry – leczenie, dieta

Dominika Guzik ponad tydzień temu

Na skutek nadmiernej aktywności gruczołów łojowych, zwiększonej kolonizacji grzybów drożdżopodobnych z rodzaju Malasezzia spp. oraz niezliczonych czynników zewnętrznych – na powierzchni skóry pojawiają się drobne, szare bądź żółte łuski. Zmiany te lokalizują się w miejscach najbardziej widocznych i z tej racji krępująca dolegliwość przyczynia się do pogorszenia jakości życia ludzi.

Dopamina – działanie, niedobór, nadmiar. Jak zwiększyć poziom dopaminy?

Paulina Hetwer ponad tydzień temu

Dopamina to związek wpływający zarówno na nasz nastrój, jak i zdolność ruchu. Co możemy zrobić, aby za jej pośrednictwem poprawić swoje funkcjonowanie?

Nadciśnienie tętnicze w ciąży i u dzieci – objawy. Domowe sposoby na nadciśnienie

Dominika Guzik ponad tydzień temu

Nadciśnienie tętnicze stwierdza się wówczas, gdy wartości graniczne ciśnienia tętniczego zostaną przekroczone podczas kilku niezależnych pomiarów. Choroba w początkowym stadium nie daje swoistych objawów, a takowe ujawniają się dopiero wraz z rozwinięciem powikłań narządowych.

Działanie antyoksydacyjne. Wolne rodniki i naturalne antyoksydanty

Sonia Walla ponad tydzień temu

Wolne rodniki i antyoksydanty to związki, które są nieustannie obecne w naszym organizmie. Działając antagonistycznie wzajemnie na siebie oddziałują. O ile ich ilość względem siebie jest proporcjonalna, w organizmie występuje równowaga.

Olej sezamowy – właściwości, przepisy. Olej sezamowy w kosmetyce

Martyna Jaros ponad tydzień temu

Olej sezamowy posiada silne właściwości przeciwutleniające, nawilżające oraz kojące, co w połączeniu z wyjątkowym smakiem i orzechowym aromatem sprawia, że jest to produkt polecany do stosowania w pielęgnacji ciała, włosów oraz powiększania wartości odżywczej przygotowywanych potraw.

Właściwości lecznicze goździków – na ból zęba, gardła, na pasożyty. Jak stosować goździki?

Paulina Hetwer ponad tydzień temu

Goździki stosowane są w Chinach od około 2000 lat. Atutem tej przyprawy jest nie tylko smak, ale również wiele właściwości prozdrowotnych.

Naczyniak na wątrobie – leczenie, dieta, alkohol. Czy naczyniak wątroby może się wchłonąć?

Paulina Hetwer ponad tydzień temu

Naczyniak na wątrobie to najczęściej występujący nowotwór niezłośliwy wątroby. Czy powinniśmy się go bać i jak mu zapobiec?

Dna moczanowa (podagra, artretyzm) – badania, leczenie, alkohol, zioła

Sonia Walla ponad tydzień temu

Dna moczanowa jest chorobą wynikającą z nadmiaru kwasu moczowego w organizmie, który odkładając się w stawach powoduje ich bolesność i obrzęk. Jakie badania umożliwiają stwierdzenie dny moczanowej i jak ją leczyć? Czy z pomocą mogą przyjść zioła?

Hemoroidy – przyczyny, objawy, dieta. Jak leczyć hemoroidy?

Dominika Guzik ponad tydzień temu

Gdy dojdzie do przekrwienia guzków krwawniczych przy towarzyszącym często stanie zapalnym i pojawieniu się charakterystycznych objawów chorobowych, a lekarz na podstawie zgłaszanych objawów oraz badania proktologicznego i endoskopowego potwierdzi diagnozę, można mówić o chorobie hemoroidalnej. Ta nieprzyjemna dolegliwość dotyka nie tylko osoby po pięćdziesiątym roku życia, ale także kobiety w zaawansowanej ciąży, kierowców, kolarzy, pracowników biurowych.

Rumianek na oczy włosy, gardło, trądzik. Działanie rumianku pospolitego

Paulina Hetwer ponad tydzień temu

Rumianek pospolity – zioło o nieprzeciętnych właściwościach.