Jesteś na:

Zdrowie

Oceń
Zdrowie - 3.2/5. Oddano 13 głosy.

Dieta w kamicy nerkowej – jadłospis. Czy piwo pomaga przy kamieniach nerkowych?

Z uwagi na szerokie spektrum powikłań kamicy nerkowej w dzisiejszym artykule zapoznamy Państwa dokładniej z tą jednostką chorobową i poradzimy, jak właściwie dobierać produkty żywnościowe, by wspomóc proces leczenia. Zapraszamy do lektury!

Olejek z kiełków pszenicy – właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Paulina Chrzan 3 dni temu

W ostatnich czasach pojawiło się wiele tłuszczy roślinnych popularyzowanych w mediach jako najlepsze ze wszystkich. Większość z nich cechuje się wysoką ceną, a także różnymi wartościami odżywczymi. Niektóre są warte swojej ceny, inne nie do końca. Jednym z tych produktów całkowicie zalecanych, ze względu na swe lecznicze działanie jest olej z kiełków pszenicy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o tym niesamowitym surowcu!

Mdłości i odbijanie po jedzeniu. Sposoby na mdłości

Paulina Grupa 4 dni temu

Mdłości i odbijanie po jedzeniu to dość często spotykane dolegliwości, zwłaszcza wśród osób spożywających posiłki nieregularnie i w pośpiechu. Mogą być również spowodowane przyjmowaniem zbyt obfitych i tłustych pokarmów.

Korzeń kudzu – przeciwwskazania i skutki uboczne

Dzięki zawartości silnych przeciwutleniaczy korzeń kudzu może m.in. pomóc w zwalczaniu chorób wywołanych stanem zapalnym, leczyć alkoholizm i łagodzić objawy menopauzy. Czy istnieją przeciwwskazania do jego stosowania oraz jakie skutki uboczne może on wywołać?

Zioła brahmi – jakie mają działanie? Jak stosować zioła brahmi?

Zioła brahmi ze względu na swoje właściwości i lecznicze działanie doceniane są przede wszystkim przez osoby mające problem z pamięcią. Preparaty na bazie tej rośliny poprawiają koncentrację, usprawniają pracę mózgu oraz wspomagają leczenie chorób neurodegeneracyjnych, m.in. Alzheimera i Parkinsona. Jak należy dawkować zioło brahmi?

Tyrozyna – działanie, dawkowanie, opinie

Nie budzi wątpliwości fakt, że organizm do prawidłowego i harmonijnego rozwoju potrzebuje składników energetycznych, budulcowych oraz regulujących, dostarczanych wraz z prawidłowo skomponowaną i zbilansowaną dietą. Jednym z takich składników o szczególnym znaczeniu dla ustroju jest aminokwas – tyrozyna. O tym, jakie funkcje pełni w ustroju oraz jakie powinno być jej dawkowanie w celu zachowania sprawności i zdrowia na długie lata, dowiecie się Państwo, czytając dzisiejszy artykuł. Zapraszamy do lektury!

Pelargonia afrykańska – jakie są jej właściwości lecznicze? Pelargonia afrykańska dla dzieci

Magdalena Olejnik ponad tydzień temu

Pelargonia afrykańska jest rośliną wykorzystywaną coraz częściej w medycynie ludowej jako środek wzmacniający odporność oraz zwalczający objawy przeziębienia i grypy. Wykazuje szerokie spektrum działania, jest skuteczna w leczeniu gruźlicy, w stanach zapalnych oskrzeli czy innych schorzeniach przewodu pokarmowego. Pelargonia afrykańska zwykle stosowana jest w postaci kropel, tabletek i syropu. Jakie właściwości wykazuje ta roślina?

W czym jest kobalt? Uczulenie na kobalt

Justyna Paroń ponad tydzień temu

Kobalt należy do mikroelementów, których odpowiednia zawartość w organizmie spełnia kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu ustroju. Mimo że zapotrzebowanie na ten pierwiastek jest niewielkie, to jego niedobór wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Kobalt jest również pierwiastkiem, który odpowiedzialny jest za bardzo częste występowanie alergii kontaktowych, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć w jakich produktach występuje.

Jak działa borowina lecznicza? Co dają okłady borowinowe?

Paulina Chrzan, Paulina Żukowska ponad tydzień temu

Borowina lecznicza to skoncentrowane źródło witamin i soli mineralnych, prawdziwy koktajl wzmacniający dla organizmu! W tym artykule dowiesz się więcej o jej cudownych właściwościach.

Czarna sól – właściwości. Gdzie kupić czarną sól i w jakiej cenie?

Paulina Żukowska ponad tydzień temu

Czarna sól – ta wyjątkowa przyprawa intryguje nie tylko barwą, ale i właściwościami. Sprawdź, do czego ją wykorzystać.

Działanie czerwonej koniczyny. Przeciwwskazania i skutki uboczne czerwonej koniczyny

Jakub Wiącek ponad tydzień temu

Koniczyny zazwyczaj kojarzą się z trzy- lub czterolistnymi roślinami porastającymi łąki i trawniki, wszechobecnymi w Polsce. Mówi się, że czterolistne koniczyny przynoszą szczęście. A czy czerwone koniczyny mogą przynieść zdrowie?

Czym jest mydlnica lekarska? Zastosowanie korzenia mydlnicy lekarskiej

Jakub Wiącek ponad tydzień temu

Mydlnica lekarska jest rośliną bylinową, a oba człony nazwy odnoszą się do jej właściwości. Do czego wykorzystywana jest mydlnica i jej korzeń?

Jakie są właściwości prawoślazu lekarskiego? Działanie syropu prawoślazowego

Jakub Wiącek ponad tydzień temu

Ziołolecznictwo jest stosowane na całym świecie – z większą lub mniejszą skutecznością. Czy prawoślaz lekarski ma uzasadnione zastosowanie lecznicze?

Czym są garbniki? Garbniki w kosmetyce

Paulina Chrzan ponad tydzień temu

Garbniki są jednymi z wielu substancji aktywnych występujących w roślinach. Dzięki swoim właściwościom ściągającym, antybakteryjnym i przeciwzapalnym znalazły zastosowanie w leczeniu cery tłustej i trądzikowej.

Woda z imbirem – przepis. Co daje picie wody z imbirem na czczo?

Korzeń imbiru lekarskiego to nie tylko aromatyczna, ostra przyprawa. Zawiera on w sobie substancje, które wykazują korzystne działanie zdrowotne. W jaki sposób picie wody z imbirem wpłynie pozytywnie na nasz organizm?

Jak działa kumaryna? Zastosowanie kumaryny

Magdalena Olejnik ponad tydzień temu

Kumaryna to związek pochodzenia naturalnego, który został wykryty w ponad 80 gatunkach roślin. Swoje zastosowanie znalazła w przemyśle tytoniowym, mydlarskim, perfumeryjnym oraz spirytusowym. Wykazuje działanie przeciwobrzękowe i rozkurczowe. Spożywana w nadmiarze kumaryna może jednak działać niekorzystnie na nasze zdrowie, ponieważ łatwo ulega wchłonięciu z jelit do limfy i krwi, powodując marskość wątroby.

Co to jest tężnia solankowa? Cena i przeciwwskazania do stosowania tężni solankowej

Magdalena Olejnik ponad tydzień temu

Tężnia solankowa jest to drewniana konstrukcja zaopatrzona w pompę rozprowadzającą solankę po odpowiednio rozmieszczonych gałęziach. Prowadzi do wytworzenia mikroklimatu, który wspomaga leczenie chorób układu oddechowego oraz wzmacnia system immunologiczny.

Co to jest molibden? Molibden w organizmie, niedobór

Magdalena Olejnik ponad tydzień temu

Molibden jest jednym z najrzadziej występujących pierwiastków na Ziemi. Odgrywa istotną rolę w organizmie człowieka. Uczestniczy w procesach trawiennych, metabolicznych, jest składnikiem enzymów oraz wielu suplementów.