Jesteś na:

Diety oczyszczające

Produkty wspomagające odchudzanie

Z każdym rokiem rośnie odsetek osób zmagających się z nadmierną masą ciała. Problem nie dotyczy tylko osób dorosłych, ale także dzieci. Czy niektóre produkty mogą wspomóc proces odchudzania?

Dieta dr Dąbrowskiej – efekty uboczne, opinie lekarzy. Dieta Dąbrowskiej a Hashimoto

Obecnie coraz większą uwagę poświęca się żywieniu i jego wpływowi na stan zdrowia. Systematycznie powstają nowe, często dziwne diety. Niekiedy wraca się do tych, które powstały jakiś czas temu. Nadal szukamy idealnego sposobu, aby zredukować masę ciała i poprawić swój stan zdrowia. Wiele osób w tym celu stosuje dietę dr Dąbrowskiej. Kuracja ta ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników.

Post Daniela – jadłospis, przepisy, opinie. Ile można schudnąć na poście?

Magdalena Olejnik ponad miesiąc temu

Post Daniela, określany jako „kontrolowana głodówka”, według autorki dr Ewy Dąbrowskiej umożliwia spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii. Zakłada, że stosowanie tej diety przywraca wewnętrzną równowagę organizmu. Na czym polega post Daniela i czy warto go stosować?

Dieta zasadowa – produkty, jadłospis, przepisy

Agnieszka Pankowska ponad miesiąc temu

Większość z nas z pewnością słyszała kiedyś o równowadze kwasowo-zasadowej w organizmie. Jej utrzymanie zależne jest przede wszystkim od właściwości buforowych krwi. W tkankach organizmu nieustannie wytwarzane są kwasy. Ich ilość zwiększa się znacznie m.in. podczas wysiłku fizycznego. Zachowanie równowagi możliwe jest dzięki wydalaniu nadmiaru dwutlenku węgla przez płuca, a także wydalaniu przez nerki kwasów i zasad.

Głodówka – lecznicza, oczyszczająca, dieta głodowa. Efekty głodówki

Marzena Kasprzak ponad miesiąc temu

Głodówka w dzisiejszych czasach stała się panaceum na wszelkie zdrowotne trudności. Według większości osób jest idealną dietą powodującą szybki spadek masy ciała. Jednak czy na pewno podejmowanie takiej restrykcji żywieniowej jest dla organizmu słuszne? Czy nigdy nie zastanawiało nas jakie mogą być konsekwencje takiej „diety cud”?

Dieta biblijna – zasady, produkty, efekty i skutki uboczne

Sonia Walla ponad miesiąc temu

Bierzcie i jedzcie… to, co jadali ludzie Starego Testamentu. Kefir, baranina i chleb ze skiełkowanych ziaren to tylko niektóre pozycje w menu diety biblijnej. Do tego obietnica utraty 10 kg w czterdzieści – bynajmniej nie postnych – dni. Uwierzysz w cud, czy pozostaniesz niedowiarkiem?

Jednodniowa dieta oczyszczająca – zasady, wskazania oraz efekty

Paulina Hetwer ponad miesiąc temu

O jednodniowych dietach oczyszczających mówi się dużo, zwłaszcza w okresie wiosennym. Od czego zacząć detoksykacje organizmu?

Genodieta, czyli dieta zgodna z DNA – założenia i badania

Dominika Maj ponad miesiąc temu

Dieta zgodna z materiałem genetycznym jest okrzyknięta w niektórych kręgach najbardziej spersonalizowaną dietą świata. Czy indywidualne podejście do pacjenta jest kluczem do sukcesu w walce z chorobami i nadwagą?