Jesteś na:

Dieta w ciąży

Dieta matki karmiącej – jadłospis i przepisy

Agnieszka Pankowska ponad miesiąc temu

Prawidłowe żywienie w okresie niemowlęcym wywiera bardzo duży wpływ na kondycję oraz rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Eksperci podkreślają, że celem, do którego należy dążyć w żywieniu niemowląt, powinno być karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia. Pokarm kobiecy, który wytwarzany jest w wystarczających ilościach przez zdrową i dobrze odżywioną matkę, zaspokaja całkowicie zapotrzebowanie dziecka na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jednocześnie zapewnia prawidłowy rozwój w pierwszym okresie jego życia [1].

Odchudzanie w ciąży. Jak nie przytyć w ciąży?

Magdalena Olejnik ponad miesiąc temu

Jakiś czas temu odchudzanie w ciąży stało się bardzo popularne ze względu na obowiązującą modę na szczupłą figurę. Wiele kobiet ciężarnych jest skorych do olbrzymich wyrzeczeń. Zdrowa i zbilansowana dieta w ciąży jest jak najbardziej wskazana, natomiast odchudzanie się może negatywnie wpłynąć na prawidłowy rozwój dziecka oraz zdrowie przyszłej mamy. Czy odchudzanie w ciąży jest wskazane?

Dieta po porodzie. Co jeść po porodzie?

Agnieszka Pankowska ponad miesiąc temu

W okresie ciąży i porodu zwiększa się zapotrzebowanie kobiety na energię oraz składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Odpowiednie odżywianie w tym czasie wpływa korzystnie również na zdrowie przyszłej matki. Zarówno ciąża, jak i poród są dla kobiety dużym wysiłkiem, dlatego warto zadbać o prawidłową dietę także po porodzie. Dzięki temu organizm będzie mógł się szybciej zregenerować i wrócić do formy sprzed ciąży.

Czego nie można jeść w ciąży? Zioła zakazane w ciąży

Dominika Guzik ponad miesiąc temu

Okres ciąży to czas niezwykły…czas, w którym w organizmie kobiety rozwija się mały człowiek. Jednakże jest to również czas, kiedy kobieta powinna szczególnie zadbać o swoje zdrowie, bowiem już w życiu płodowym ma swój początek proces programowania metabolicznego, a dieta przyszłej mamy odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka teraz i w przyszłości.

Pregoreksja, czyli odchudzanie w ciąży – objawy i skutki anoreksji ciążowej!

Justyna Piekara ponad miesiąc temu

Coraz więcej kobiet odchudza się w czasie ciąży! Konsekwencje takiego postępowania są bardzo niebezpieczne dla rozwijającego się w ich łonie dziecka.

Czego absolutnie unikać w czasie ciąży?

Ewa Ludwiczak ponad miesiąc temu

Ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, otyłości i alergii u dziecka, w dużej mierze zależy od diety matki w czasie trwania ciąży. Zobacz, czego należy unikać w tym szczególnym okresie.

Co jeść w czasie ciąży?

Ewa Ludwiczak ponad miesiąc temu

Aby organizm dziecka rozwijał się prawidłowo musisz dostarczać mu odpowiednią dawkę wartościowego budulca. Dieta przyszłej mamy musi być zatem różnorodna i bogata w składniki odżywcze.

Podstawy diety kobiet w ciąży

Ewa Ludwiczak ponad miesiąc temu

Ciąża to bardzo wyjątkowy okres dla kobiety i osób z jej otoczenia. W czasie 9 miesięcy jej ciało staje się jedynym schronieniem, źródłem tlenu i pożywienia dla rozwijającego się dziecka. Jest to czas wspaniały, ale i mocno stresujący, w którym każda kobieta stara się, by nic nie zaburzyło prawidłowego przebiegu ciąży.