Jesteś na:
Ostatnio dodane
Zobacz wszystkie

Każdy z nas chciałby mieć piękne, gęste, lśniące i zdrowe włosy. Niektórzy wydają fortunę na preparaty kosmetyczne z najwyższej półki, inni zaś są fanami naturalnych metod pielęgnacji. Czy surowce zielarskie poradzą sobie z wypadaniem i siwieniem włosów?

Kminek – dla jednych zmora dzieciństwa, dla drugich niezawodne panaceum. Jakie właściwości posiada ta aromatyczna roślina zielarska?

Cholina, nazywana witaminą B4, uważana jest za substancję “witaminopodobną”. Posiada istotne znaczenie biologiczne i jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jakie właściwości wykazuje? Które produkty są jej najlepszym źródłem?

Czy właściwości zielonej kawy różnią się od tradycyjnej? Czy w tym wypadku “zielony” znaczy zdrowszy?

Nasiona guarany wykazują stymulujące działanie na organizm dzięki zawartości kofeiny. Ponadto są źródłem przeciwutleniaczy i innych składników warunkujących ich właściwości. Czy spożywanie guarany może być szkodliwe? Czy warto sięgać po jej suplementy w tabletkach?

Czarny bez – czy zasłużył na miano polskich “superfoods”? Co można przyrządzić z jego owoców?

Łosoś – źródło wielu ważnych składników odżywczych, minerałów i witamin czy źródło zanieczyszczeń?

Co wyróżnia kaszę bulgur na tle innych kasz? Czy warto dodać ją do swojej codziennej diety? Jakie potrawy można z niej przyrządzić?

Syrop sosnowy stanowi naturalny środek do walki z przeziębieniem. W jaki sposób go zrobić? Czy proces ten jest bardzo skomplikowany?