Jesteś na:

Anyż to nie tylko anyżówka – zobacz jak wykorzystać tę egzotyczną przyprawę

16 18 20

Anyż to roślina uprawiana głównie w basenie Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie. To właśnie tam cieszy się największą popularnością. W Polsce, choć nie występuje naturalnie, również posiada grono swoich zwolenników.

Leczniczy olejek z anyżu

Anyż jest podstawą niezwykle aromatycznej przyprawy, która dodawana do ciężkostrawnych dań pozwoli cieszyć się ich smakiem bez konsekwencji ze strony układu pokarmowego. Znany jest również bardzo dobrze miód anyżowy, który doda słodyczy Twoim wypiekom, a także wzbogaci smak herbaty.

Pod względem leczniczym niezwykle cenny jest olejek z anyżu. Dodany do kąpieli może złagodzić bóle menstruacyjne. Wywary i soki z anyżu pomogą załagodzić dziecięce kolki. Ponadto napar z anyżu polecany jest kobietom karmiącym, aby zwiększyć ilość pokarmu. Świetnie sprawdza się także w okresie przeziębień, przy zaburzeniach żołądkowych i wzdęciach.

Olejki eteryczne nie tylko z anyżu posiadają właściwości lecznicze. Wiele roślin, z których pozyskuje się cenne olejki może posłużyć nam do aromaterapii. Dzięki intensywnym zapachom i cennym substancjom, które przenikają przez nasze drogi oddechowe, skórę i błony śluzowe, możemy pozbyć się wielu schorzeń.

Kup dietę już teraz !
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !
Oceń
Anyż to nie tylko anyżówka – zobacz jak wykorzystać tę egzotyczną przyprawę - 5.8/10. Oddano 4 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?