Jesteś na:

Aktywność fizyczna nie jest lekiem na całe zło

16 18 20

Choć z regularnej aktywności fizycznej płynie wiele pozytywnych skutków dla naszego zdrowia, bez prawidłowej diety, nawet sport nie zdziała cudów. Popularne jest twierdzenie, że zjedzenie całej pizzy i bardzo intensywny wysiłek fizyczny, który pomoże spalić równowartość kaloryczną posiłku sprawi, że nie przytyjemy. Według artykułu naukowego opublikowanego w „British Journal of Sports Medicine” to błędne myślenie.

Aktywność fizyczna na odchudzanie

Chcąc osiągnąć piękną sylwetkę, regularna aktywność jest niezbędnym elementem do osiągnięcia wymarzonego celu. Szczególnie efektywne są treningi interwałowe, które idealnie spalają tkankę tłuszczową. Według naukowców jednak sport to nie wszystko. Głównym winowajcą otyłości jest zła dieta a nie brak aktywności fizycznej i używki jak papierosy czy alkohol.

Największym zagrożeniem dla sylwetki jest dieta bogata w węglowodany i cukry. Nie dość, że powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej, to jeszcze dzięki niej wzrasta ryzyko chorób układu krążenia.

Chcąc zatem schudnąć nie zapominajmy o zdrowej i zbilansowanej diecie. Niech zmiany złych nawyków żywieniowych będą pierwszym krokiem w stronę szczupłej i pięknej sylwetki!

Kup dietę już teraz !
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !
Oceń
Aktywność fizyczna nie jest lekiem na całe zło - 9.4/10. Oddano 9 głosy.
ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone

Chcesz być na bieżąco?